Najczęściej Zadawane Pytania & Pomoc

Ogólne pytania

W przypadku czteroosobowej rodziny zalecamy wymianę filtra co 6 miesięcy.
Jeśli zauważysz, że przepływ wody (szybkość, z jaką woda wypływa z kranu) spada przed upływem 6 miesięcy, wyjmij filtr i wyczyść go sztywną szczotką. Możesz czyścić filtr tak często, jak to konieczne, bez szkody dla wydajności. Find out how. Dowiedz się jak.

Absolutnie nie. Doulton Water Filters to wyjątkowy producent filtrów ceramicznych i ciesząca się globalnym zaufaniem marka. Ciągle aktualizujemy i ulepszamy nasz przełomowy projekt filtra od 1826 roku. Jesteśmy firma posiadającą certyfikat ISO w Wielkiej Brytanii. Certyfikacja ISO gwarantuje niezależnie i regularnie testy naszych filtrów do wody. Posiadane przez nas certyfikaty NSF, WRAS, Lucideon i wielu innych organizacji potwierdzają najwyższą jakość naszych produktów .
Pobierz naszą tabelę wydajności filtrów do wody

Nasz filtr tworzy fizyczną barierę dla patogenów, zatrzymując bakterie w wodzie na powierzchni ceramiki, jednocześnie pozwalając na przepływ czystej, bogatej w minerały wody o doskonałym smaku. Bakterie uwięzione na powierzchni są Jeśli przepływ wody zmniejszy się przed wymianą filtra, wyjmij go i wyczyść przed ponownym włożeniem, aby przedłużyć jego żywotność. Find out how here. Dowiedz się jak tutaj.

Twardość wody jest powodowana przez węglan wapnia lub sole metali w wodzie. Twarda woda jest całkowicie bezpieczna do picia, ale mydła nie pienią się tak swobodnie jak w bardziej miękkiej wodzie (woda z mniejszą zawartością węglanu wapnia).

Dzięki filtrowi do wody Doulton zawartość zdrowych minerałów w wodzie wzrośnie, co prowadzi do niewielkiego wzrostu całkowitej zawartości rozpuszczonych cząstek stałych w wodzie

Dzięki filtrowi do wody Doulton zawartość zdrowych minerałów w wodzie wzrośnie, prowadząc do niewielkiego wzrostu poziomu PH wody.

Nie. Doulton nie jest zaangażowany w produkcję elementów filtrujących Berkey ani żadnych innych produktów filtrujących marki Berkey.

Średnio czteroosobowa rodzina zużywa około 8 litrów wody dziennie do gotowania i picia. Dlatego na podstawie 10 litrów dziennie na cztery osoby, żywotność filtra można oszacować w okresie użycia filtra do wody, a nie w według ilości zużytej wody.

Porady dla Kupującego

Tak, wszystkie tworzywa sztuczne Doulton i British Berkefeld nie zawierają szkodliwego BPA
Oferujemy również systemy Stainless Steel systems < filtrujące ze stali nierdzewnej > dla wszystkich, którzy unikają używania plastiku

Nie, nie musisz zmieniać obudowy filtra – wystarczy wymienić filtr ceramiczny wewnątrz plastikowej obudowy.
Find out how here. Dowiedz się jak dokonać wymiany tutaj

Nasz filtr Ultracarb® lub Ultracarb SI® to idealny wybór dla Twojego systemu filtrów EcoFast®.

Nie, nie musisz zmieniać obudowy filtra – wystarczy wymienić filtr ceramiczny wewnątrz plastikowej obudowy. Find out how here Dowiedz się jak dokonać wymiany tutaj.

Nasz ceramiczny wkład filtrujący Royal Doulton ELITE® jest idealnym wyborem dla Twojego systemu Royal Doulton ELITE®.

Nasz Ultracarb® lub Ultracarb SI® to idealny wybór dla Twojego systemu filtrów Ideal Home EcoFast®.

Nie, nie musisz zmieniać obudowy filtra – wystarczy wymienić filtr ceramiczny wewnątrz plastikowej obudowy. Find out how here. Dowiedz się jak dokonać wymiany tutaj.

Oczywiście! Zmieniając filtry systemowe HCP DUO nablatowe lub podblatowe DUO, można również zmienić używany do tej pory filtr wstępny.

Czy po wymianie filtra wody i wkładu filtra wstępnego w moim systemie nablatowym HCP DUO lub podblatowym DUO mogę wybrać inny filtr wstępny niż ten, który miałem wcześniej?
Oczywiście! Zmieniając filtry systemowe HCP DUO nablatowe lub podblatowe DUO, można również zmienić używany do tej pory filtr wstępny.
Wybierz spośród filtrów, które mają na celu redukcje zanieczyszczenia wapnem, chlorem, fluorem, osadami i azotanami.

Jak duże są filtry zamienne do mojego filtra grawitacyjnego SS i co one filtrują?
Do filtrowania bakterii, osadów, rdzy, cząstek, mikroplastików, metali ciężkich (w tym ołowiu); farmaceutyki, estrogen i chlor, element filtrujący ma 22 cm wysokości i 5 cm szerokości, dostępny tutaj.
Lub do filtrowania bakterii, osadów, cząstek, mikroplastików, metali ciężkich (w tym ołowiu); farmaceutyków, chloru, estrogenu i fluoru, filtr jest nieco szerszy, ma 22 cm wysokości i 7 cm szerokości, dostępny tutaj.

Substancje, które filtrujemy

Filtracja nie usuwa arsenu z wody.

Ceramika w naszych filtrach tworzy fizyczną barierę dla bakterii, blokując jej drogę, jednocześnie przepuszczając czystą, świeżą wodę. Nasze filtry do wody cieszą się zaufaniem na całym świecie w usuwaniu bakterii z wody pitnej przez tysiące ludzi. Jednak bakterie Legionelli mogą się powoli rozwijać się za filtrem, dlatego ważne jest, aby dezynfekować wodę za filtrem, gdzie podejrzewa się obecność bakterii Legionella

Tak, nasze systemy DUAL nablatowe i podblatowe są wyposażone w opcję filtra wstępnego przeznaczonego do azotanów, który filtruje azotany.
Find out more here. Dowiedz się więcej tutaj.

Tak, węgiel aktywny w naszych świecach redukuje estrogen i syntetyczny estrogen w wodzie pitnej.

Zawartość minerałów w Twojej wodzie będzie zależeć od tego, gdzie mieszkasz. Filtry do wody Doulton i British Berkefeld pozostawiają zdrowe minerały w filtrowanej wodzie, jednocześnie filtrując bakterie i patogeny. Najlepszym sposobem na sprawdzenie indywidualnej zawartości minerałów w wodzie jest skontaktowanie się z lokalnym dostawcą wody. Twój lokalny dostawca wody będzie mógł Cię o tym powiadomić.

Mangan nie zostanie usunięty przez element filtrujący.

Tak, nasze systemy DUAL nablatowe i podblatowe są wyposażone w opcję filtra wstępnego przeznaczonego dla fluoru, który filtruje fluor. FInd out more here Dowiedz się więcej tutaj.
Nasze przenośne filtry grawitacyjnie GO mogą być używane z naszą ceramiczną świecą Ultra Fluoride, która filtruje fluor. Dowiedz się więcej tutaj.

Nasze filtry ceramiczne usuwają chlor i monochloraminę, poprawiając smak i zapach wody pitnej.

Nasze filtry ceramiczne usuwają aluminium w postaci cząstek >99,99% zostanie usunięte przy cząsteczkach o wymiarze 0,9 mikrona lub >99,99% przy 0,5 do 0,8 mikrona. Filtracja nie jest odpowiednia dla rozpuszczonego w wodzie aluminium.

Tak, nasze systemy DUAL nablatowe ON i IN podblatowe są wyposażone w opcję filtra wstępnego dostosowanego do redukcji kamienia wapiennego, który filtruje kamień wapienny. Dowiedz się więcej tutaj.

Pielęgnacja filtra wody

Zalecamy delikatne, równomierne polerowanie za pomocą gąbki do szorowania, aż powróci pierwotna biel ceramiki.
Zaleca się używanie gumowych rękawic podczas czyszczenia i NIGDY nie używaj mydła ani detergentów.
Upewnij się, że koniec plastikowego uchwytu filtra nie ma kontaktu z niefiltrowaną wodą.
See how to clean your filter.
Zobacz, jak wyczyścić filtr.

Kiedy przepływ wody (prędkość wypływająca z kranu) się zmniejszy, być może nadszedł czas, aby wyczyścić filtr wody. Find out more here. Dowiedz się więcej tutaj.

To świetna wiadomość – Twój element filtrujący działa! Wszystkie te przebarwienia zostały uwięzione na powierzchni filtra i są bezpiecznie usuwane z wody pitnej.

Oczywiście, filtr działa poprawnie. Oznacza to, że filtr ceramiczny zatrzymuje brud i bakterie, które w innym przypadku znalazłyby się w wodzie pitnej. Jeśli uważasz, że Twój filtr blokuje się zbyt często, rozważ zakup naszego systemy DUAL z filtrem wstępnym osadu, który pomoże zatrzymać zatykanie filtra . Find out more here Dowiedz się więcej tutaj.

Nie, nie ma potrzeby sterylizacji świecy ceramicznej. Wszystkie nasze filtry mają wbudowane funkcje hamujące rozwój bakterii

Jak utrzymać wnętrze obudowy filtra w czystości?
Obudowę filtra najlepiej wyczyścić odkręcając korpus od głowicy i wycierając powierzchnię i wnętrze korpusu miękką szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Zrób to po zmianie filtra wody.

Jeśli normalne użytkowanie filtra zostanie przerwane przez święta lub wakacje, możesz zauważyć „płaski” lub „nieświeży” smak wody. Aby to usunąć, po prostu uruchom kran filtrujący na pięć minut.

Twój filtr może wymagać czyszczenia między zmianami. < Dowiedz się, jak wyczyścić filtr tutaj.> Dowiedz się, jak wyczyścić filtr tutaj.

Możesz poddać recyklingowi plastikowy uchwyt i kompostować stary element filtrujący lub użyć go do drenażu na dnie doniczek.
Sugerujemy bezpieczne zdejmowanie mocowania za pomocą lekkiego nacisku młotkiem w celu oderwania go od wkładu filtrującego. Następnie przykryj ceramikę starą szmatką i delikatnie rozbij ją na małe kawałki, ponownie lekko naciskając młotkiem.